Kalendari i rezervimit

Show

Qyteti i Vlorës

Vlora ndodhet ne Jug-Perëndim te Shqipërisë.Është qytet elegant.Është një perlë midis Adriatikut dhe Jonit.

Vlora është një tundim i vazhdueshëm për të pushtuar brigjet e saj te serta dhe tërheqëse. Përballe me brigjet shkëmbore shtrihet madhështor gadishulli i Karaburunit dhe krah tij ishulli i Sazanit.

Mahnitëse dhe të vecanta janë perëndimet ne Vlorë, gjithashtu është qyteti me më shumë diell ne Shqipëri. Eshtë një nga qytetet më të vjetra të Shqipërisë,të shekullit III-te para Krishtit me emrin Aulona. Ka dy porte, port ne vlore si edhe një port jahtesh ne Orikum.

Vlora eshte qyteti I Pavarësisë. Ka muze historik,muze etnografik, kisha si edhe Xhami.Xhamia me e vjetër e Muradijes,ndërtuar me 1542 nga arkitekt Sinani I cili ndertoj edhe xhaminë e Sulejmanit ne Stamboll.

Rreth Vlora International Hotel

Hotel Vlora International i vendosur ne qendren e qytetit, 50 m nga deti eshte vendi ideal per te shijuar pamjet fantastike e gjirit te Vlores.

Hotel Vlora International ofron komoditet dhe kenaqesi per turistet, gjithashtu dhe per vizitoret e biznesit qe zgjedhin Vloren per te permbushur kerkesat e tyre. 

VLORA - INTERNATIONAL ofron gjithashtu një sallë koferencash me të gjitha pasijet bashkohore (e cila përfshin laptop, projektor etj), një palestër, pishine të brendshme dhe mjaft pajisje të tjera duke e bere atë një vend të përkryer për takimet e punës.

Vleresimet per "Vlora International Hotel"

Hoteli yne eshte nje nder me te vleresuarit si brenda vendit ashtu edhe jashte.Kemi marre certifikimet si me poshte:

  • HolidayCheck Quality Selection 2014
  • TripAdvisor
  • Silver Award
  • Top Choice
  •  Adresa: Skele, Vlore, Albania
  •  Reception: +355 33 42 4408
  •  Telefon: +355 69 20 90 838
  •  E-mail: hotel@vlora-international.com

Na kontaktoni

Abonohu per te marr ofertat dhe informacionin e nevojshem nepermjet Email